top
Facebook
Aktuality

Stomatologický podzim 2022

Termín: 17.-18. 9. 2022
Poděbrady


Vážení přátelé veterinární stomatologie,

rád bych Vás, kteří jste se již předregistrovali, i Vás, kteří jste se ještě nerozhodli pro účast, seznámil s odborným programem Stomatologického podzimu 2022 v Poděbradech. Nosným tématem semináře je klinická ortodoncie. Přednášky doktora Biberauera, budou simultánně tlumočeny z anglického jazyka.


Stomatologický podzim 2022 odborný program:


 • Klinická ortodoncie - úvahy a metody (60 min.)
  MVDr. Gergardt Biberauer
 • Klinické případy použití ortodontických zámečků a elastických tahů v případě malokluze mandibulárních špičáků a jiných ortodontických vad (60 min.)
  MVDr. Gerhardt Biberauer
 • Gingivektomie a plastika tvrdého patra jako řešení vadného postavení mandibulárních špičáků - od interceptivní ortodoncie po řešení v dospělosti, teoretický úvod a řada kasuisitik. (60 min.)
  MVDr. Zbyněk Lonský
 • Praktické použití metody elastických tahů pro řešení malokluzí špičáků kasuistiky (45 min.)
  MVDr. Michal Čáp
 • Korektivní mandibulektomie u psa – 90 stupňů - kouše nebo nekouše (30 min.)
  MVDr. Juraj Hanzel

Diskuse nad probíranými tématy proběhne v pozdějších odpoledních hodinách v Restauraci Obora, kde budou mít účastníci možnost obšťastnit své chuťové pohárky originálním americkým barbecue /žebra, křídla, domácí klobásy/ a uhasit žízeň při degustaci novinek soukromého pivovaru Záhora.

Novou informací pro všechny účastníky je možnost navštívit v neděli 18.9. muzeum Anatomického ústavu Univerzity Karlovy v Praze, kde je zajištěna komentovaná prohlídka. Dle počtu účastníků zajistíme přepravu v neděli z Poděbrad do muzea a zpět, případně můžete využít přepravu vlastní. Přihlášení na tuto akci bude možné v přihlašovacím formuláři, který včas obdržíte.

Pokud máte zájem o předregistraci na celou akci, učiňte tak prosím zasláním svého jména, emailu a telefonního čísla na mailovou adresu workshopcvds@seznam.cz Na základě předregistrace Vám bude včas zaslán registrační formulář.

Za CVDS Zbyněk Lonský, předseda CVDS


vloženo: 10. srpna 2022Vážené kolegyně a kolegové, vážení přátelé veterinární stomatologie,

přátelská setkání veterinární stomatologické komunity, pořádaná Českou společností veterinárních stomatologů (CVDS) se stala dobrou tradicí. Proto bychom Vás rádi pozvali na naši podzimní akci nazvanou „Stomatologický podzim 2022 v Poděbradech“, která se bude konat v termínu 17. - 18.9. 2022 v lázeňském Hotelu Felicitas na kolonádě v centru Poděbrad. Rádi bychom Vás oslovili kvalitním odborným a společenským programem v příjemném prostředí lázeňského města.

Nosným tématem odborného programu je klinická ortodoncie. Jako hlavní přednášející přislíbil svoji účast dr. Gerhard Biberauer (krátká biografie zde). Program bude dále doplněn přednášejícími z ČR, kteří se zaměří na klinickou aplikaci ortodoncie a související kasuistiky. Společenský program bude probíhat v sobotu večer v Restauraci Obora v Poděbradech, kde bude připravena ochutnávka piva a večerní grilování, rádi zde přivítáme i Váš doprovod. Catering v restauraci Obora zajistí TheBarbecueCompany, která se již osvědčila při Stomatologickém jaru 2021. V neděli bude individuální program, s možností prohlídky města nebo využití wellness služeb Hotelu Felicitas (pro účastníky Stomatologického podzimu připravená sleva 10% z ubytování). Ubytování je též možné v Pensionu Obora, kde bude večerní party.

Pro přihlášení na Stomatologický podzim volíme opět formu předregistrace. Zájemce o akci prosíme o zaslání jména, mailové adresy a telefonního čísla na mail workshopcvds@seznam.cz Takto předregistrovaní zájemci budou včas osloveni pro vyplnění přihlašovacího formuláře. Cena této akce byla stanovena na 4.900,-Kč. V ceně je zahrnuto celodenní občerstvení a večerní společenská akce. Seminář bude pravděpodobně možné uhradit z bodového programu firmy Noviko. Akce bude též zařazena do CPD vzdělávacího systému KVL.vloženo: 30. května 2022